Фудбалерите на Верона и Болоња одиграа 2:2 во натпревар од 37 коло во Серија А, во натпревар на кој домаќинот два пати беше во водство.

Фараони и донесе предност на Верона во 2 минута, гостите возвратија преку Де Силвестри во 32 минута.

Во второто полувреме, Калиниќ по додавањето на Лазовиќ по втор пат го матираше гостинскиот  голман, но гостите возвратија со голот на Паласио во 82 минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore