Со головите на Павард, Левандвоски и со автоголот на Јоргенсен, Баерн Минхен води со 3:0 по првото полувреме против Фортуна Диселдорф во натпревар од 29 коло од Бундес лигата.

Ако другите имаа проблем за потврда на предноста на домашниот терен, ова не е случај со Баерн Минхен кој во воведните 45 минути делуваше моќен и недопирлив.