Баерн Минхен поведе со голот на Горетцка против Ајнтрахт Франкфурт.

Шампионот на Германија брзо стигна до очекувана предност, погоди Горецка по 17 минути игра.

Ова е последен натпревар од денешната програма во Бундеслигата, Баерн е голем фаворит за победа.