Екипата на Баерн Минхен е на добар пат да ги залечи раните по елиминацијата од ПСЖ во лигата на шампионите откако по првиот дел има водство од 1:3 на гостински терен против Волфзбург ,во рамките на 29.коло од германската Бундес лига.

Мусала стрелаше два пати за „баварците“ во 15. и 37.минута , а во листата на стрелци се запиша и Чупо Мотинг во 24.минута. За Волфзбург стрелец беше Вергхост во 35.мин.

Во останатите дуели на полувреме: Аугсбург-Арминија 0:0, Борусија.М-Ајнтрахт 1:0 Фрајбург-Шалке 2:0, Унион Берлин-Штудгард 2:0