Баерн Минхен рутински го совлада Слацбург со 3-1, головите за актуелниот шампион во Лигата на шампионите се дело на Левандовски, Коман и Сане, за гостите погоди Бериша кога го постави конечниот резултат.

Во оваа група А, Баерн е прв осчетири од четири и 12 бода, веќе обезбеди нокаут рунда, следуваат Атлетико Мадрид со 5, Локомотива Москва има 3, Салцбург  со 1 бод.