Лирој Сане си ја оствари желбата, го напушти Манчестер Сити и се обврза на верност до јуни 2025 година со Баерн Минхен.

Откако вчеравечер се појавија фотографиите од потпишувањето на договорот, од Баерн Минхен денеска решија официјално да го потврдат трансферот.

Манчестер Сити од продажбата на Сане ќе заработи 55 милиони евра.