Баерн Минхен убедливо го победи Ајнтрахт Франкфурт со 5-2, последен натпревар од денешната програма во Бундеслигата.

Шампионот на гермија поведе со 3-0 со головите на Горетцка, Милер и Левандовски.

Следуваше одгвор на Ајнтрахт со два гола на Хинтерегер во 52 и 55 минута.

 

Следуваше нова реакција на Баерн со головите на ејвис и авто голот на Хинтерегер.