Македонскиот репрезентативец, Енис Барди и леванте го претрпеа 12 овосезонски пораз во Ла Лига откако загубија на домашен терен од Севиља со 1:0.

Барди беше дел од поечниот состав на Леванте а Мораеш го замени во 60 минута.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Ел Несри во 53 минута.

Осасуна ја изненади Валенсија со 3:1 и докажа дека „Лилјаците“ се во лоша форма.