Енис Барди ќе игра од првата минута на мечот против Валенсија, нашиот репрезентативец е во стартниот состав на Леванте на градското дерби.

Ова ќе биде прв настап за нашиот репрезентативец по рестартот на Ла Лига, тој е во почетниот состав, очекуваме и посакуваме прв гол во продлѓението на сезоната.

Средбата, Валенсија – Леванте започнува од 22 часот.