Леванте објави видео со Енис Барди на тренинг, враќањето на теренот е сè уште неизвесно, тврдат медиумите од Шпанија.

Барди работи со тимот но извесно е дека нема да игра за Леванте викендов против Гетафе. Нашиот репрезентативец се повреди против Романија и веќе четири недели не е во комбинација за настап.