Интер ја совлада Верона со 2:1 во 12 коло од Серија А благодарение на упорноста на играчите од редот заврска.

Верона поведе со голот на Вере од пенал во 19 минута, резултат кој остана активен до крајот на првиот дел.

Во второто полувреме Вечино израмни на 1:1 во 65 минута а Бареал на седум минути до крајот постигна прекрасен гол од далечина за 2:1.