Барселона има 1:0 по воведните 45 минути во Торино против Јувентус во дербито на 2 коло во Лигата на шампионите.

Единствениот гол го постигна Дембеле во 14 минута, асистираше Меси.

Во продолжение, Јувентус два пати ја затресе мрежата на гостите преку Мората но и двата гола беа поништени од ВАР собата поради офсајд.