Јувентус немаше спортска среќа во пресметката со Јувентус во 2 коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Каталонците победија со 2:0 со головите на Дембеле во 14 минута и на Меси во 91 минута од пенал.

 

Поради офсајд, Мората мораше да се помири со три поништени гола во 15 во 30 и во 55 минута.

 

Во оваа група Ференцварош и Динамо Киев ремизираа 2:2.