Карлес Перес Сајол ги постгина двата гола за Барселона во победата до 2:0 на пријателскиот против Кобе.

За екипата од Јапонија по 45 минути одиграа поранешните фудбалери на каталонците, Андрес Иниеста и Давид Виља.

До крајот на подготовките, Барселона ја очекуваат уште два контролни натпревари, против Наполи и против Арсенал.