Фудбалерите на Барселона им се вратија на победите во Ла Лига откако ја совладаа Осасуна со 4:0 во 11 коло, забележувајќи го четвртиот триумф оваа сезона во шпанското првенство.

Гризман постигна неверојатен гол за 2:0 во 42 минута.

На ова следуваше голот на Кутињо во 57 минута, а конечните 4:0 беа дело на Лионел Меси во 73 минута кој овој гол го посвети на Марадона.

Standings provided by SofaScore LiveScore