Фудбалерите на Барселона славеа на гостувањето кај Виљареал со 2:1 во натпревар од 32 коло од Ла Лига.

Гризман ги постигна двата гола за Барселона уште во првото полувреме, за домаќините реализираше талентираниот Чуквеуезе.

Standings provided by SofaScore LiveScore