На Барселона и беа потребни 120 минути игра да го победи нисколигашот Корнелија со 2-0, по 90 минути беше нерешено без голови, Пјаниќ во 39 и Дембеле во 80 минута не искористија пенали.

Сепак Дмебеле се извади за промашениот пеналот, и погоди во втората минута од првото продолжение, ја спаси Барса од срам, Брејтвејт во 120 минута ја потврди победата и го одведе својот тим во следната рунда на Купот на Кралот.