Со голот на Пике во 36 минута, Барселона го победи Динамо Киев и стигна до првиот триумф во третото коло во Лигата на шампионите.

Пике одлично се снајде во противничкиот шеснаесетник и погоди за победа на Барса.

На вториот одигран меч вечерва, Салцбург го победи Волфсбург со 3-1.