Тотенхем со пресврт славеше против Саутемптон со 2:1 во 29 коло од Премиер лигата.

Госитите поведоа преку Ингс во 30 минута.

На ова Тотенхем одговори преку Бејл во 60 минута.

Пресвртот го реализираше Сон во 90 минута од пенал.