Фаворитот Белгија очекувано извојува убедлива победа против  Сан Марино во 7 коло од евроквалификациите.

Лукаку, Шадли, Алдервирелд, Тиелеманс, Кастањ, и Вершарен беа стрелеци за победникот кој во првото полувреме постигна шест од девете гола на мечот.

Во оваа група, Русија ја совлада Шкотска сo 4:0 а предходно Кипар славеше на гостувањето кај Казахстан со 2:1.