Фудбалерите на Монако ја продолжија победничката серија во Лига 1 во Франција откако славеа кај Анжер со 1:0 во натпревар од 34 коло.

Бен Једер го постигна единствениот гол на натпреварот откако го искористи додавањето од Фофана во 79 минута и го совлада Бернардони.

Со оваа победа Монако дојде на бод до лидерот ПСЖ во пресрет на завршните четири кола од сезоната во Франција.

Standings provided by SofaScore LiveScore