Реал Мадрид за момент се искачи на првото место во Ла Лига откако славеше против Кадиз со 3:0 во натпревар од 31 коло.

Карим Бензема со два гола и Одриозола постигна еден во првото полувреме кое беше пресудно за 21 овосезонски триумф во Ла Лига на „Кралевите“.

Мадриѓаните сега ќе чекаат пораз на Атлетико Мадрид од Хуеска за да останат на првото место на табелата.

Standings provided by SofaScore LiveScore