Валенсија и Реал Мадрид играат натпревар од 9 коло во Ла Лига, по првиот дел води домашниот тим со головите на Солер и автоголот на Варан.

Голот за Реал Мадрид е дело на Бензема, реагираше голгетерски и прецизни, маестрален потег во 23 минута кога ги диведе „кралевите“ до предност.