Реал Мадрид се спаси од пораз кај Борусија во Менхенгладбах, постигна два гола за конечни 2-2 во финишот на средбата.

Карим Бензџема беше еден од стрелците кај „кралевите“, на полувремето беше уловен од камерите како озборува соиграч од екипата.

„Telefoot“  го објави разговорот  меѓу Бензема и Менди каде се озборува Винисису Жуниор.

„Тој прави што сака, затоа ти  играј со мене. Тој (Винисиус) игра против нас“, му рекол Бензема на Менди.