Атлетик Билбао извојува убедлива победа од 4-0 над Бетис во завршниот натпревар од 10 коло во Ла Лига.

Домаќините дојдоа во водство преку автоголот на Руиз во 8 минута, а Билбао до полувремето ја зголеми предноста преку Капа.

Муниан и Беренгуер беа стрелците во вториот дел за убедлив триумф на баскискиот прволигаш.