Македонскиот репрезентативец Боби Николов со гол во 61. минута го одведе својот  МОЛ Фехервар  во третото коло во квалификациите за Европа лигата.

Николов беше клучен во победата на својот тим со 1-0 против Хибернианс. во следното коло МОЛ Фехервар се среќава со подобриот меѓу дуелот Сервет – Ремс.