Екипата предводена од Синиша Михајловиќ славеше со 3:2 во дуелот со Лече од 36 коло од Серија А.

Со ова Болоња дојде до првиот триумф по оној над Интер во 30 коло.

Лече  почна да го губи здивот во трката за опстанок со Џенова и остана на 18 место со 32 бода, тимот каде што игра Пандев има четири повеќе.

Standings provided by SofaScore LiveScore