Тухел повторно има повод за да се правда пред новинарите откако ПСЖ освои само бод на домашен терен против Бордо.

Натпреварот од 12 коло во Лига 1 донесе четири гола, гостите имаа предност од 1:0 со автоголот на Пембеле, Нејмар и Кин беа задолжени за пресвртот на полувреме во полза на домаќинот.

Бордо дојде до бод благодарение на Адил и асистенцијата на бен Арфа во 60 минута.