Борец го постигна првиот гол сезонава, екипата од Велес поведе против Вардар по само 67 секунди за водство на зрената„ Тодор Проески“.

Голот за водство на Борец е дело на Радовиќ по асистенција на Фернандо уште во првата фаза од мечот.