Фудбалерите на Брајтон освоија бод на гостувањето во Лондон кај Кристал Палас во натпревар од 5 коло во Премиер лигата.

Голот на Мекалистер во 90 минута беше доволен за бод за тимот кој за прв пат оваа сезона одигра нерешено.

Истото важи и за Кристал Палас кој пак нема победа три кола по ред, за нив голот го постигна Заха од пенал во 19 минута.