Горан и Сашко Пандев днеска во голгетерско расположение, браѓата се запишаа во листата на стрелците, Горан се радуваше на победа, Сашко поразен во Тетово.

Горан Пандев со гол за Џенова ја започна новата сезона во Серија А, неговиот тим победи против Кртоне со 4-1. Сашко Пандев погоди за Академија Пандев, но тимот од Струмица е поразен од Шкендја во Тетово.

ВИДЕО: