Бразил и Венецуела  одиграа без голови во второто коло од конкуренцијата А на Копа Америка. На домаќинот Бразил му беа поништени два гола, главниот судија два пати прегледуваше спорна ситуација, ВАР им поништи два гола на „кариоките“.

Венецуела со овој совоен бод  , направи големо изненадување на шампионартот  и сега има два по првите две кола во оваа конкуренција. Натпреварот донесе добар фудбал, Бразил напаѓаше но не успеа да го совлада гоманот на Венецуела.

Венецуела нема постигнато гол по 180 минути игра на Копа АМерика но интересно и нема примено гол во конкуренцијата А каде на делба на првото место  се Бразил и Перу со по четири бода.