Фудбалерите на Сасусоло водат на гостински терен кај Јувентус со 1-2. Гостите и покрај тоа што имаа негатива стигнаа до целосен пресврт со головите на Бога и Капуто.

Посебно интересен беше оној на Капуто, кој по еден волеј удар го совлад големиот Џиџи Буфон на кого топката му испадна од раце.