Од Букурешт, Бранко Илиевски

Македонските навивачи се главна тема во Букурешт, едноставно со песни и бакљи центарот обоен во боите на македонската репрезентација, со нетрпение се очекува почетокот на деби настапот.

Дриблинг.мк ви доловува дел од атмосферата во центарот на Букурешт, средбата со Австрија се игра од 18 часот.