Интер се мачи на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах во битката за победа која значи одржување на шансите за пламсман во осминафиналето во Лигата на шампионите.

Интер добро почна, поведе реку Дармијан во 17 минута но шокот следуваше во 45 минута кога Плеа по додавањето од Лазаро го совлада Хандановиќ а Шкриниар не знаеше каде се наоѓа…

Потсетуваме Шкриниар беше мета на Сити во летниот преоден рок а Интер за стоперот одби 80 милиони евра, бараше 90 милиони….