Челси не блеска во Премиер лигата, но во ФА Купот го среди Лутон 3-1, секако аутсајдерот немаше сили за изненадување а херој кај „сините“ беше Абрахам со три гола.

Абрахам запиша хет-трик за пласман на Чесли во осминафиналето, спогоди во 11,17 и 74 минута, за Лутон голот е дело на Кларк.