Менди беше главниот „виновник“ поради кој Челси остана непоразен на гостувањето кај Манчестер Јунајтед во дербито на колото.

Клубот од Лондон ги издвои најдобрите интервенции на нивното ново засилување, уживајте…

Во продолжение за оние кои го пропуштија дербито, најтересните моменти во режија на Јунајтед.