Лондонски Челси оствари важна победа на гостувањето кај Каристал Палас во битката за четвртото место на табелата во Премиер лигата.

„Сините“ победија со 3:2 на гостувањето кај Палас со головите на Жиру, Пулишиќ и на Абрахам.

 

За домаќините прецизни беа Заха и Бентеке а голот кој ќе се прераскажуваа оној на крилниот напаѓач во 34 минута.

Вотфорд славеше против Норвич со 2:1 со головите на Довсон и на Велбек. Поранешниот напаѓач на Јунајтед и Арсенал реализираше со ножички во 55 минута и го постави конечниот резултат.

Standings provided by SofaScore LiveScore