Едуард Менди од Рен за 22 милиони фунти го засили Челси, Лампард најде резерва за најскапиот голман Кепа Аризабалага.

Рен добро инкасира од продабата на Менди, тој потпиша петгодишен догвор со „сините“ од Лондон.

Менди е петто засилување за Челси , претходно потпишаа  Хаким Зијеч од Ајакс, Тимо Вернер од Лајпциг, Бен Чилвел од Лестер, Каи Хаверц од Баер Леверкузен како и Тијаго Силва од ПСЖ.