Чешка го победи Косово со 2:1 и сово обезбеди пласман на следното Европско првенство. Ова значи дека Косово шансата за учество на континенталниот собир ќе ја бара против Македонија во баражот од Лигата на Нации.

Од оваа група вечерва Англија славеше над Црна Гора со 7:0 за потврда на првото место.

Од останатите натпревар одиграни вечерва ја издвојуваме победата на Португалија над Летонија од 6:0.

Франција ја совлада Молдавија со 2:1