Селекторот со Македонија испиша историја со првиот настап во Крањ против Словенија, Андон Дончевски со честитки за ФФМ и селекторот Игор Ангеловски повод пласманот на ЕУРО.

Чичко Дончо призна дека го поддржува Англовски и ФФМ, ова е историски успех за Македонија.

„Игоре не израдува сите синко, често те храбрев, направи силна репрезентација, ги сплоти сите, имаш големи поздрави од чичко Дончо. Честитки заслужуваат и Мети Сејдини и Филип Поповски, што те поддржаа овие пет години. Поздрави и честитки до сите вас, пред сè, чувајте го здравјето“, изјави Дончевски во изјава за за австралиското радио Ес-Би-Ес.

Целото интервју можете да го погледнете овде: