Дарко Чурлинов игра во одлична форма за вториот тим на Келн, постигна гол за водство на „јарците“ и му донесе предност од 1-2 на гостувањето кај Бонер СЦ.

За македонскиот репрезентативец ова е пети гол сезонава за У23 тимот на Келн кој запиша победа на ова гостување со 4-2.

ВИДЕО: