Дарко Чурлинов беше стартер против Оснабрик на меч на кој се играа два пати по 30 минути. Келн славеше со 3-0, Чурлинов ги одигра сите 60 минути.

Младиот репрезентатовец на Македонија учествувваше при постигнувањето на првиот гол, стрелец беше Кордоба по 10 минути игра. Келн постигна уште два гола, стрелци беа  Дрекслер  и Шнидлер.