Црвена Звезда со 5-0 го совлада тимот на Европа од Гибралтар, шампионот на Србија лесно и убедливо се справи против аутсајдерот.

Ел Фарду Бен постигна хет-трик, два гола запиша Иваниќ за убедлив триумф.

Противник на екипата од Белград во следното коло ќе биде подобриот од дуелот меѓи Динамо Тбилиси и Тирана од Албанија.