Белградска Црвена Звезда со 5-1 го победи Либерец, убедлив триумф со головите на Ел Фарду Бен кој два пати погоди, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Гаиќ, Катаи и Флачинели. За екипата на Либерец  единствениот гол е дело на Матушек.

Милан со 3-0 го реши тимот на Спарта Прага, голвоите ги постигнаа Дијаз, Леао и Далот, интересно е тоа што Златан Ибрахимовиќ не реализираше пенал при 1-0 за „росонерите“.