Во знакот на Корона вирусот, навивачите на „Црвените Ѓаволи“ на дуелот со Дерби ја промовираа песната посветена на новото засилување во нападот Игало.

Напаѓачот постигна два гола во победата над Дерби од 3:0 а по првата реализација го доби ова од трибините:

„Да живее Игало, да живее Игало, тој дојде од Шангај, а ние сите ќе умреме! Да живее Игало.“