Јувентус убедливо го победи составот на Сампдорија со 3-0, интересен момент на мечот во 85 минута, дилемата ја разреши технологијата.

Мекени шутираше, одбрани голманот на Сампдорија, топката за неколку сантиметри не ја мина гол линијата, технологијата потврди, дека нема гол, иако во прв момент с ечинеше дека е чист гол за „старата дама“.