Мечот меѓу Падерборн и Хофенхам започна спектакуларно и во првите 10.минути видовме два погодоци, но она што е интересно е што оној на домаќините беше посебно интересен.

Имено, Падерборн изедначи по една кардинална грешка на одбраната на гостите, која влегува во друштвото на најбизарни киксови сезонава во Бундес лига.