Бразилецот Нејмар  е еден од најдобрите дриблери во светот, на интерент с епојави компилација од неверојатните потези на играчот на ПСЖ во моментов.

Нејмар има 28 години, сака да го напушти ПСЖ, во пол позиција е Барселона но засега преговорите не се успешни поради откупната клаузула.