Мауро Икарди не запира, го постигна првиот гол за ПСЖ против Лил за водство од 1-0, во моментов „светците“ водат со 2-0 по 35 минути игра откако гол постигна и Ди Марија.

Аргентинецот со голот за водство стигна до бројката од девет во сите конкуренции за ПСЖ сезонава по доаѓањето од Интер.